Mam pytanie...

 

1. Pisząc zwracam się do Przedsiębiorcy, Podatnika, Właściciela Firmy używając rodzaju męskiego. To nie znaczy, że piszę tylko do mężczyzn. Kobiety w XXI wieku zakładają i prowadzą firmy równie często i z równym powodzeniem.


2. Dwadzieścia lat praktyki w biurach rachunkowych i pięćdziesiąt lat życia to mnóstwo historii i zdarzeń. Wszystkie historie, które tu przytaczam wydarzyły się naprawdę. Imiona i drobne szczegóły zmieniam, aby uniknąć przypadkowej identyfikacji bohaterów opowiadań.


3. Gdy pierwszy napisany przeze mnie tekst dałam do przeczytania córce, ta złapała się za głowę:
- "Mamo, za długie, kto ci to przeczyta?  Podążaj za Hemingwayem, który kilka razy czytał swoje dzieła, za każdym razem wykreślając zbędne słowa."
Nie potrafię pisać krótko, ale wychodząc naprzeciw tym, którzy nie mają czasu ani ochoty czytać długich wywodów, będę zaznaczać pomarańczowym kolorem to, co najważniejsze. Kto chce krótko, może czytać tylko pomarańczowe.


4. Dokładam wszelkich starań, by treści moich publikacji były zawsze aktualne i rzetelne. Piszę do czytelnika, który nie jest księgowym. Staram się używać prostego języka i potocznych sformułowań, tak by wyjaśnienia były dla każdego zrozumiałe. Tymczasem prawo podatkowe jest zawiłe i pełne wyjątków. W celu precyzyjnego dostosowania przepisów do konkretnej sytuacji konieczny jest osobisty kontakt z księgowym lub doradcą podatkowym. Dlatego nie odpowiadam za skutki wykorzystania przeczytanych na tej stronie informacji ani za ich błędne zrozumienie czy zastosowanie.


5. Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie chronione są prawami autorskimi i nie mogą być powielane bez zgody autora.