czy warto zalozyc firme

Czy założenie działalności gospodarczej jest dla mnie? Może by tak założyć własną fimę?

Zadajesz sobie czasem to pytanie?

Chciałbyś coś zmienić?

Może chodzi o irytujących kolegów w pracy, niekompetentnego i nieprzewidywalnego szefa, kiepskie zarobki i brak perspektyw…

A może po prostu zaczyna dusić Cię sztywny harmonogram dnia, wyznaczone godziny pracy i narzucone obowiązki służbowe…

Niezależnie od okoliczności, w których myśl o własnej firmie zaczyna Cię nawiedzać, jeśli się powtarza, warto się nad nią zastanowić.

Więc się zastanawiasz…

I natychmiast pojawia się lęk. To naturalne, bo taka decyzja zmieni całe Twoje życie i życie Twoich najbliższych. W takiej sytuacji nie odczuwają lęku tylko psychopaci, więc jeśli absolutnie niczego się nie boisz, to się tym nie chwal ;).

Założenie działalności gospodarczej plusy i minusy

Nie będę oryginalna – mam dla Ciebie dwie wiadomości: dobrą i złą.

Zła wiadomość jest taka: założenie działalności gospodarczej pociąga za sobą zawsze pewne ryzyko i wiąże się z wydatkami. Trzeba już teraz zainwestować czas, siły i pieniądze, a wynik tych inwestycji jest odległy i niepewny.

Jest i dobra wiadomość – sam będziesz swoim szefem, będziesz ponosił konsekwencje własnych, a nie cudzych decyzji, a jeśli mądrze pokierujesz firmą – po pewnym czasie Twoje dochody będą wyższe niż kiedykolwiek mógłbyś uzyskać pracując „na etacie”.

Mądrość przedsiębiorcy to umiejętność podejmowania decyzji, słuchania rad, zdobywania wiedzy i… nastawienie na ciągły rozwój.

Nie mam wpływu na Twoje zaangażowanie ani na los. Ale mogę odrobinę poszerzyć Twoją wiedzę, a Twojej mądrości pozostawiam decyzję, czy warto z tej propozycji skorzystać.

Podobne wpisy